Stan na czerwiec 2026
Chcesz wiedzieć, jaki bilet potrzebujesz w Wiedniu, jakie są dostępne opcje i zniżki? Jesteś we właściwym miejscu. Sieć wiedeńskiej komunikacji miejskiej Wiener Linien jest jedną z najbardziej rozbudowanych i efektywnych w Europie. Składa się z pięciu linii metra (U-Bahn), wkrótce też 6. linii, rozległej sieci tramwajowej i licznych linii autobusowych. To sprawia, że poruszanie się po mieście jest szybkie i wygodne.
W tygodniu od około godziny 00:30 jeżdżą autobusy nocne. Dodatkowo w weekendy tj. noc przed sobotą, niedzielą oraz dniem świątecznym metro jeździ nieprzerwanie.
Mapy
Pod linkiem do ściągnięcia różne plany linii. Schnellverbindungen to szybkie połączenia w Wiedniu (główne połączenia tj. metro i pociągi). Cienką, niebieską oraz przerywanymi liniami (zielona jasna i różowa) oznaczone zostały pociągi, a inne kolory odpowiadają różnym liniom metra. Szczegółowa mapa dzienna (Netzplan Tag) ma naniesione dodatkowo linie tramwajowe i autobusów oraz nocna (Netzplan Nacht).
Jest jeszcze jedna bardzo przydatna mapka z toaletami w sieci metra. Tam gdzie jest krateczka z WC, to jasne, znajduje się toaleta, gdy obok pojawia się symbol osoby, to taka toaleta ma na miejscu obsługę, jeśli kratka ma czerwone tło, to toalety trzeba szukać na stacji kolejowej. Aktualnie toaleta kosztuje 50 centów, z obsługą 60 centów. Osoby z niepełnosprawnością i kluczem eurokey mają dostęp do toalet bez barier.
Bilety w Wiedniu
Przejdźmy do rodzajów biletów i ich cen.
Bilety obowiązują na wszystkich liniach komunikacji miejskiej Wiener Linien (metro, tramwaje, autobusy dzienne i nocne) w tzw. strefie centralnej Wiednia (Kernzone), czyli w całym mieście do jego granic.
Nie kupisz biletów u kierowcy autobusu.
NA JEDEN PRZEJAZD
Bilet pojedynczy/ 1 Fahrt Wien
3,00€ cyfrowi i 3,20€ fizyczny, papierowy
Można z nim jechać w jednym kierunku nawet zmieniając środki transportu, choć nie ma ograniczenia czasowego, to nie wolno przerwać podróży i co jasne, wrócić na tym samym bilecie. Bilet fizyczny kupicie w automatach na stacjach i w pojazdach, w kioskach Tabak Trafik, w centrach obsługi klienta, a cyfrowe na stronie Wiener Linien i w aplikacji Wien Mobil.
Bilet ulgowy/ 1 Fahrt Wien ermäßigt
1,50€ cyfrowy, 1,60€ fizyczny, dla dzieci od 6. do 15. urodzin i dodatkowo, gdy jedziemy z rowerem (tylko w metrze i pociągu można go mieć ze sobą poza godzinami szczytu) lub z psem poza koszem transportowym oraz dla żołnierzy służby zasadniczej i osób (mieszkańców) ze specjalną zniżką nadawaną przez miasto.
Nie zapomnijcie o smyczy i kagańcu dla psa. Zasady przejazdu jak przy pojedynczym bilecie.
Bilet podwójny/ 2 Fahrten Wien
6,40€ podwójny normalny, 3,20€ podwójny ulgowy
Dostępny w Tabak Trafik, jako bilet do skasowania z dwóch stron. Z tym biletem jedna osoba podróżuje dwukrotnie lub dwie osoby raz podróżują razem.
BILETY OKRESOWE
Bilety okresowe zakupione w centrum obsługi klienta, w punkcie biletowym lub informacyjnym są zbywalne, co oznacza, że z biletem może podróżować dowolna liczba osób, ale oczywiście nie równocześnie.
Bilety zakupione na stronie lub w aplikacji WienMobil wydawane są zawsze na okaziciela (należy podać imię i nazwisko, przy kontroli trzeba mieć dokument ze zdjęciem) i dlatego nie można ich przekazywać innym osobom.
Bilet 24-godzinny/ 24 Stunden WIEN
9,70€ cyfrowy i 10,20€ fizyczny
Bilety są ważne przez dokładnie 24 godziny od ich skasowania i uprawniają do nieograniczonej podróży wszystkimi środkami komunikacji miejskiej w Wiedniu (strefa główna Wiednia, tzw. Kernzone, do granic miasta). W strefie głównej Wiednia można również skorzystać z ÖBB (np. Schnellbahn tj. pociągi) i Wiener Lokalbahnen (pociągi lokalne). Bilet kupiony przez stronę lub aplikację jest na okaziciela, do okazania z dokumentem tożsamości, przy zakupie wybiera się od kiedy będzie obowiązywał.
Bilet 7-dniowy/ 7 Tage WIEN
25,20€ cyfrowy i 28,90€ fizyczny
Cyfrowy do kupienia przez stronę lub aplikację na okaziciela, do okazania z dokumentem tożsamości, przy zakupie wybiera się od kiedy obowiązuje. Papierowy bezimienny kupuje się w automacie, punkcie obsługi klienta. Obowiązuje od daty skasowania przez 7 dni.
Bilet 31-dniowy/ 31 Tage WIEN
65,20€ cyfrowy, 75,00€ fizyczny
Dzięki temu biletowi można przez 31 dni jeździć po Wiedniu. Termin ważności wybiera się według własnego uznania. Papierowa wersja biletu bez wskazania właściciela, można zatem go pożyczyć np. współlokatorowi. ;) Do nabycia np. w automacie lub biurze obsługi klienta
Bilet 31-dniowy ulgowy / 31 Tage WIEN Mobilpass
To bilet miesięczny w obniżonej cenie: 21,90€ w wersji cyfrowej i 23,00€ papierowej. Przysługuje osobom posiadającym Mobilpass – dokument socjalny wydawany przez miasto Wiedeń mieszkańcom o niskich dochodach (np. pobierającym świadczenia socjalne), który uprawnia do zniżek na komunikację miejską.
Z MYŚLĄ O TURYSTACH
Vienna City Card
Ten bilet ma kilka opcji i daje różne bonusy. Uwaga (zmiana 2026): od 1 stycznia 2026 Wiener Linien wycofały bilety 48- i 72-godzinne (dotyczy to też wariantów Vienna City Card, EasyCityPass i QueerCityPass). W zamian dostępne są bilety 24-godzinny lub 7-dniowy.
Z nim można naturalnie jeździć komunikacją miejską, oprócz tego są zniżki na noclegi w wybranch hotelach i posiłki w punktach gastronomicznych, biorących udział w programie. Cena wzrasta jeśli kupicie opcję 1) z transferem na lotnisko lub 2) z autobusem Hop On Hop Off. Najdroższa jest opcja, co logiczne, i z transferem i z autobusem. Hop On Hop Off to koszt rzędu 29 Euro, a transfer na lotnisko, to 22 Euro.
Bonus rodzinny: Z każdą kartą Vienna City Card jedno dziecko do 15. roku życia lub jeden pies podróżuje bezpłatnie. Liczni partnerzy oferują też zniżki dla dzieci.Wiedeńską Kartę Miejską można nabyć tutaj:
- na stronie viennacitycard.at
- w informacji turystycznej: Albertinaplatz i lotnisko Wiedeń-Schwechat
- aplikacja ivie ivie.wien.info
- aplikacja WienMobil,
- punkty sprzedaży Wiener Linien
- aplikacja ÖBB, bilety .oebb.at, wszystkie kasy biletowe ÖBB w Austrii
- Punkty sprzedaży WESTbahn
- Stanowiska sprzedaży CAT
- W hotelach
- W biurach podróży
NASZA KSIĄŻKA JEST JUŻ DO KUPIENIA: NIEPRZEWODNIK.PL
BILETY OKRESOWE “NA DŁUŻEJ”
Bilet roczny/ Jahreskarte
461€ rocznie (cena po reformie taryf z 2026 r.). Płatne jednorazowo lub w 12 ratach miesięcznych. Dwoje dzieci do 15 r.ż. w sobotę od godz. 12:00 jeżdżą za darmo z osobą posiadającą bilet roczny. Przewóz roweru (w pociągu i metrze) i psa na terenie Wiednia gratis. Dla kogoś kto mieszka w Wiedniu najbardziej opłaca się kupić ten bilet. Dodatkowo otrzymuje się zniżki na różne atrakcje np. zniżka na roczną kartę do KHM – Muzeum Historii Sztuki.
Bilet roczny dla seniorów/ Jahreskarte Senioren
294€ rocznie (taryfa ulgowa dla osób od 65 lat, cena po reformie z 2026 r.).
Bilet dla uczniów/ Jugendticket
19,60€, dla uczniów, którzy podróżują do szkoły lub do pracy (praktyki) środkami transportu publicznego. Dzięki temu biletowi możesz podróżować w obie strony pomiędzy domem a szkołą lub firmą szkoleniową przez cały rok szkolny (od 1 września do 15 września następnego roku). Dotyczy to tylko dni szkolnych.
Bilet TOP dla uczniów/ TOP Jugendticket
86,00€, ten bilet dla młodzieży jest ważny przez cały rok szkolny, w tym w święta (od 1 września do 15 września następnego roku) – przez całą dobę, w tym weekendy, w dni wolne dla szkół. Jeśli bilet kupi się przez Internet, można go łatwo wydrukować, gdy dziecko je zgubi. Bilet obowiązuje w tramwajach, autobusach i pociągach w całej sieci transportowej regionu wschodniego (Wiedeń, Dolna Austria i Burgenland).
By zamienić zwykły bilet na wersję TOP trzeba wysłać e-mail na tickethop@wienerlinien.at lub podejść do kas biletowych. Dane do biletów można uaktualnić na stronie lub skontaktować z tickethop@wienerlinien.at.
Bilet roczny dla młodzieży/ Jahreskarte Jugend
od 294€ rocznie
Ważne: od 1 lutego 2026 dawne bilety dla studentów – Semesterkarte (semestralny) oraz Ferien-Monatskarte (wakacyjny miesięczny) – zostały zniesione i zastąpione jednym biletem Jahreskarte Jugend. Przysługuje on wszystkim osobom poniżej 26. roku życia, niezależnie od tego, czy się studiuje, czy nie. Ważny przez rok w strefie Kernzone Wien, początek ważności można ustawić na pierwszy dzień dowolnego miesiąca.
Szczególnie mocno zapraszam do wpisu o darmowych muzeach w Wiedniu. To kompleksowa lista, na której znajdziecie wszystkie opcje gratisowych wejść.
Bilety dla dzieci, młodzieży, seniorów i psów, dodatkowe informacje
Dzieci i młodzież
Młodzi pasażerowie, którzy nie muszą jeszcze chodzić do szkoły podróżują za darmo. Bezpłatna jazda obowiązuje w Wiener Linien do końca roku szkolnego, w którym dzieci kończą szósty rok życia. ÖBB (pociągi) dzieci mogą jeździć za darmo aż do swoich 6 urodzin.
W czasie wakacji szkolnych w Wiedniu, w niedziele i święta oraz w dniach 2 i 15 listopada dzieci i młodzież mogą podróżować bezpłatnie do 15 urodzin w sieci Wiener Linien, a do 6 urodzin w pociągach ÖBB.
W przypadku starszych uczniów obowiązuje zasada darmowej jazdy do 24 urodzin, jeśli są uczniami szkoły publicznej w Austrii (z wyjątkiem uczniów szkół zawodowych).
Jako dowód uznaje się legitymację ucznia.
Seniorzy
Osoby w wieku od 65 lat mogą używać pojedyncze bilety na 2 przejazdy. Bilet roczny może być również zakupiony przez seniorów po obniżonej cenie. Nie ma innych zniżek dla seniorów np. na 24h itp.
Psy
Psy, które nie mieszczą się lub nie mogą być wożone w torbach transportowych wymagają oddzielnego biletu. I są to połówki przy każdym wsiadaniu do środka komunikacji (nie przy przesiadce) lub przy wielu podróżach bilet czasowy jak dla dorosłego (tak, niestety). Chyba że właściciel ma bilet Vienna City Card lub bilet roczny. Konieczne są kagańce i smycze!
Gdzie można kupić bilety?
Automaty
Najłatwiej w automatach na stacjach metra, tam można zmienić język na angielski. Nie dam sobie ręki obciąć, bo już dawno nie kupowałam w automacie, ale chyba nie ma obsługi w języku polskim.
Ticketstellen
Ticketstellen to tak jak punkty obsługi klienta i znajdują się na stacjach (pod linkiem miejsca, gdzie one są). Tam można też dopytać obsługę, gdy coś nie jest jasne.
Ticketshop lub wersja mobilna
Bezpośrednio na stronie Wiener Linien. Język można zmienić na angielski w górnym prawym rogu. Szczegóły działania sklepu tutaj.
Bilety kupione w automacie, trafiku, centrum obsługi klienta Erdberg, w punkcie sprzedaży biletów lub punkcie informacyjnym są zbywalne. To znaczy, że dowolna liczba osób może podróżować z tym biletem, ale nie równocześnie. Bilety zakupione w sklepie internetowym Wiener Linien są zawsze wydawane jednej osobie, tzn. nie mogą być przekazane.
Jak z jakością?
Awarie też się zdarzają, niestety. Pociągi się czasem psują i nie zawsze pojazdy są klimatyzowane i często temperatura, mimo klimy, jest zbyt wysoka. Chociaż w weekendy jeżdżą tylko klimatyzowane pojazdy. Można liczyć na dojazd w najmniej znane zakamarki. Długie linie potrafią mieć opóźnienia, a wspólne odcinki z innymi użytkownikami dróg mogą być ich przyczyną. Wypadku komunikacyjne mogą zdarzyć się najlepszym. Życie.
Zobacz jakie muzea opisałam na blogu.
Autorka nie odpowiada za ewentualne błędy, wszystkie informacje są w oryginale na stronie Wiener Linien.
Aktualizacja: czerwiec 2026
Related posts
O mnie
Cześć! Tu Ania – mieszkam w Wiedniu, piszę o życiu na emigracji, codziennych absurdach i pięknych zakątkach Austrii. Trochę śmieszno, trochę serio – jak to w życiu. Jestem autorką Nieprzewodnika, czyli książki z charakterem dla tych, którzy chcą poznać Wiedeń od mniej oczywistej strony.


Mam pytanie na temat biletu tygodniowego “Wochenkarte”. Czy mogę go kupić w środę i wtedy też będzie ważny do poniedziałku do 9.00?
Akurat w takim okresie będę w Wiedniu ;)
Tak, możesz ją kupić w środę np. w Tabak Trafik.
Przepraszam, że tak późno odpowiadam, nie dostałam maila z powiadomieniem o pytaniu.
Dzień dobry, dlaczego wskazała Pani Tabak Trafik? W automacie biletowym na stacji metra nie da się?
Dzień dobry.
Można, można, to tylko przykład. Bilety można kupić w automatach, Trafikach, Punktach Info i aplikacji. Jest dużo możliwości!
Nie wiem jak to się stało, że nie doczytałem, ale byłem od czwartku do niedzieli i kupiłem bilet 3-dniowy plus 1-dniowy zamiast tygodniowy. :( Cudowne to Pani miasto!
Następnym razem będzie już wiadomo, który bilet to ten najwłaściwszy. :) Na 4 dni, szczególnie jeśli to nie jest od poniedziałku do niedzieli i dla 2 osób dobrym pomysłem jest bilet 8-dniowy 8-Tage-Klimakarte. Wtedy na głowę wychodzi 19,20 euro.
Bardzo się cieszę, że się Państwu/Panu podobało.
Serdecznie zapraszam na fanpage bloga https://www.facebook.com/blog.ilovewien/ lub instagram https://www.instagram.com/ilove.wien/. Co i rusz pojawiają się tam zdjęcia z Wiednia i Austrii oraz informacje o nowościach na blogu.
Jeszcze nie mam, ale czy zainteresowany byłby Pan newsletterem?
Jak będzie newsletter to pewnie. Na FB już polubiłem, a Instagrama nie mam…
tak można kupić , ważność karty do 9.00 rano w poniedziałek
Jest jakaś zniżka na bilet 72 h dla seniorów?
Niestety nie. Seniorzy mają zniżki na bilety jednorazowe i roczne.
Dzień dobry, jaki bilet będzie najlepszy dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci (0 i 3 l), 3 dni w Wiedniu ??
czym najlepiej dojechać z lotniska do centrum Wiednia??
Z lotniska najlepiej dojechać pociągiem S7, który jeździ co pół godziny. Bilet można kupić w automacie lub punkcie ÖBB tj. linii kolejowych. To jest w hali lotniskowej zaraz przed zejściem na stację po lewej stronie. Połączenie z lotniska to dwie strefy> lotnisko – granica miasta i miasto. Stacja Schwechat Stadt jest jeszcze w cenie biletu miejskiego i można w automaci wybrać jako stacja końcowa/początkowa. Jadąc na lotnisko kupuje się tylko bilet od stacji Schwechat Stadt, jeśli posiada się aktualny bilet na Wiedeń.
Proponuję 2 bilety (dwie osoby) 72 Stunden WIEN po 17,10 €. Dzieci jeżdżą za darmo.
jezeli mam bilet dobowy to czy mogę na nim jechać z centrum na lotnisko?
Nie można. Na trasie lotnisko – granica miasta potrzebny jest drugi bilet. Wszystko jest opisane we wpisie o lotnisku, zapraszam tam.
Dzień dobry
Jadę z siedemnastoosobową grupą ze szkoły do Wiednia w dniach 06.05 – 08.05. Uczniowie mają piętnaście i szesnaście lat. Jakie bilety wyjdą nam najtaniej?
Czym z lotniska i na jaki bilet?
Poproszę o odpowiedź bardzo szczegółowo i prosto.
Dziękuję
Młodzież w tym wieku jest traktowana jak dorośli, więc interesują nas tylko normalne bilety.
Najlepiej z lotniska do miasta dostać się koleją austriacką ÖBB. Bilety kupuje się w okienku OBB, które znajduje się na prawo po wyjsciu na halę lotniskową tuż przed zejściem do “podziemia” na stację kolejową (oznaczone szyldem OBB). Lotnisko jest za Wiedniem, więc płaci się za odcinek lotnisko/granica miasta (około 1,40e) i w tym okienku kupicie też od razu bilety 74h (ważny od skasowania przez 74h, proszę obliczyć, czy się wyrobicie) na Wiedeń i bilety na powrót granica miasta/lotnisko. To będzie najtańsza opcja.
Przyjemności.
Witam
czy dzieci 6 i 8 lat maja rabat również na bilety 24h, 48h i 72h czy tylko na przejazdy pojedyncze? Będziemy od soboty rano do wtorku do południa w Wiedniu i nie wiem co dla nich najlepiej wybrać.
Będę wdzięczna za sugestie :)
W niedzielę dzieci jeżdżą gratis. Na pozostałe dni 8 latek potrzebuje albo połówki pojedyncze albo calodniowy zwykły, bo nie ma zniżek. Jeśli szesciolatek miał w tym roku urodziny to może do końca czerwca jeździć gratis wszystkim oprócz pociągami.
Dziękuję bardzo za tak wyczerpująca odpowiedź :)
Dzień dobry, czytam wszystkie porady dotyczące poruszania się po Wiedniu i im więcej czytam tym głupszy jestem. Proszę o poradę, będę w Wiedniu z żoną i 9 letnią córką 16.06 (niedziela) chcę zostawić samochód na parkingu Aderklaaer Strasse i dostać się na lotnisko – JAKI BILET KUPIĆ I GDZIE. Czy mogę kupić przy pomocy aplikacji OBB. A jeżeli w automacie to jaki to ma być bilet. Chcę jechać U1 i S7. Dziękuję
Kupcie przez stronę ÖBB bilety, tak będzie najsprawniej. :) powinnam do weekendu mieć skończony wpis o tym. Zapraszam jeszcze raz. Ok?
Dziecko rozumiem nie musi mieć biletu?
Do 6r.ż. gratis. Musi mieć bilet.
Dziękuje za pomoc.
Mam pytanie odnośnie darmowych przejazdow dla dzieci w wakacje. Jaki dokument jest respektowany w Wiedniu dla dzieci,potwierdzający wiek. Chodzi o wyjazd turystyczny.
Potrzebny jest dokument ze zdjęciem, na którym jest data urodzenia.
Dzień dobry, przepraszam, ale mam kolejne pytanie typu “co dla mnie będzie najlepsze” :)
Przyjeżdżamy we dwójkę w niedzielę w połowie dnia do kolejnej niedzieli. Trochę pechowo, skoro bilet tygodniowy ważny jest od poniedziałku :/ Wychodzi na to, że najlepiej będzie kupić 8-dniową kartą Climate? Jak wygląda kasowanie biletu dla dwóch osób – kasuje się dwa razy?
Pozdrawiam i dzięki za stronę ;)
W żadnym wypadku! 8 dni x2 to 80 Euro, a dniówka i tygodniowka to (5,8 +17) x 2 osoby to 46e.
Ale czy z kartą Climate nie mogą jeździć dwie osoby?
Edit: aa, chyba rozumiem – każde skasowanie za osobę to jeden dzień z biletu mniej.
Dzięki!
Bo byli od soboty do soboty, czyli 2x dłużej.
Witam serdecznie, super wpis. Wiadomo może od kiedy nie obowiązuje limit czasowy na pojedynczy bilet?z góry dziękuję za odpowiedź
Dziękuję.
Od 1 stycznia 2018. 2 linijki wyżej napisałam. ;)
Czy dla seniora można zakupić bilet 72 godzinny ulgowy
Niestety nie.
Witam. Jak najtaniej dostać się teraz z Wiednia do Hallstatt oraz z Wiednia do Budapesztu – 2 osoby dorosłe + 2 dzieci 3 i 9 lat. Pozdrawiam.
Ponieważ nie wiem, musiałabym tak jak Pan poszukać w Google. Proszę wpisać Wien Budapest i za około 10 e znajdzie Pan pewnie busa.
Tu post jak dotrzeć do hallstadt https://www.hallstattaustria.net/2011/10/how-to-get-to-hallstatt-by-bus-train-and-ferry/
Dziękuję za odpowiedź.
Dzień dobry,
będziemy w Wiedniu z psem (mały 3kg, ale jednak). Chcielibyśmy poruszać się komunikacją miejską, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat biletu dla psa. Poza tym, że na pewno musi mieć.
Drugie pytanie jest takie, córka ma 14 lat, będzie miała ze sobą legitymację z polskiej szkoły ze zdjęciem oraz paszport. Doczytałam, że podczas ferii wiedeńskich, a takie będą podczas naszego pobytu (15-19.08) może poruszać się bez biletu, po okazaniu wyżej wymienionych dokumentów. Czy rzeczywiście tak jest?
Dziękuję.
Tak, córka jeździ gratis.
Psa musicie umieścić w koszu lub torbie transportowej na kolanach, wtedy jeździ gratis.
Na wszelki wypadek przydał by się też kaganiec.
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry.
Czy 13-latek musi mieć legitymację szkolną z Polski, czy wystarczy paszport? Nie do końca rozumiem też możliwość przesiadania się, korzystając z biletu jednorazowego. Czy jadąc z Reumannplatz do Schonbrunn i zmieniając linie metra, nie muszę odbijać kilku biletów?
Paszport wystarczy.
Jadąc z punktu A do punktu B, nawet przesiadajac się wymagany jest jeden bilet. W trakcie jazdy przypomina Pani sobie, że zapomniała coś z domu, musi Pani kupić nowy bilet, bo zmienia Pani kierunek.
Witam, czy orientuje się Pani w jaki sposób kontroler będzie wiedział do kiedy mój bilet 72 godzinny jest ważny? Wczoraj skasowałem go w tramwaju ale nie ma na nim daty tylko godzina i inne oznaczenia 32Di18:20 oraz II071. Wczoraj był 06.08.2019 więc zastanawiam się czy wszystko jest w porządku.
32Di18:20, to nic innego jak 32. tydzień w roku, Dienstag, czyli wtorek i godzina, stąd wiadomo kiedy został skasowany bilet.
Dziękuję bardzo za odpowiedź, nie będziemy się musieli stresować.
Mam pytanie odnośnie biletu jednorazowego i przesiadek. Czy wyjście z metra na przystanek np. tramwajowy to przerwanie podróży? Skąd kontroler będzie wiedział, że to jest jedna podróż, gdy jedzie się gdzieś dalej i dużo przesiada? I czy jest gdzieś mapa z zaznaczeniem “pierwszej” strefy biletowej? Dziękuję
Przesiadki to nie przerwanie przejazdu. Podczas kasowania nabijany jest kod i oni po nim umieją ocenić czy to jeden przejazd.
Pierwsza strefa (Kern Zone) to cały Wiedeń.
Super, wszystko jasne. Bardzo dziękuję za odpowiedź.
74 h i jednodniowy (1 Tag) 17,10 i 5,80e
A dlaczego nie może być bilet tygodniowy? Ten Od poniedziałku do poniedziałku. Pobyt od środy do soboty zawiera się w tym 1 tygodniu
Można tygodniowy. Jak najbardziej.
Bardzo przydatne informacje ale ja nadal nie wszystko wiem. Będę ze znajomymi przejazdem w Wiedniu za dwa tygodnie. Planujemy zakupić bilety jednorazowe z punktu A do B, tramwaj plus metro. Czy kupując bilet w automacie na pętli tramwajowej muszę podać nazwy punktów A i B ? Czy bilet jest wtedy automatycznie kasowany ? Czy po przesiadce muszę ponownie skasować bilet ? Będę wdzięczna za odpowiedź, bo już poświęciłam dużo czasu żeby znaleźć na te pytania odpowiedź. Pozdrawiam
Nie trzeba żadnych stacji podawać, po prostu kupić bilet w automacie i skasować w tramwaju. Po przesiadce nic nie trzeba więcej robić.
Przyjemnego zwiedzania.
Serdecznie dziękuję za odpowiedź.
Witam. ŚWIETNA STRONA, to po pierwsze. Po drugie pewnie temat wałkowany wiele razy, ale zapytam, a co mi szkodzi…:-) . Przylatujemy do VIE we wtorek około południa. Wyjeżdżamy w piątek na noc autobusem. Jesteśmy 3,5 dnia i zapewne dziennie będziemy parę razy korzystać z komunikacji miejskiej. Jak rozumiem to najkorzystniej na lotnisku kupić bilet na S7 tylko do strefy miejskiej (1,8EUR) i bilet poniedziałek-poniedziałek za 17,10 EUR na którym możemy poruszać się w granicach miasta również pociągami S. Zgadza się? Jeżeli tak, to do jakiej stacji trzeba kupić ten bilet za 1,8, oraz czy ten bilet tygodniowy trzeba gdzieś kasować?… Czytaj więcej »
Dziękuję. Chwali się czytanie ze zrozumieniem, nie żartuję. Jest tak jak piszesz. Bilet jest wydrukowany na konkretny tydzień i przez to nie trzeba go kasować.
Kupując bilet w automacie: w rogu po prawej jest guzik “bis Stadtgrenze”, czyli do granicy miasta i to załatwia sprawę. W okienku po prostu to powiedz. ;) Na Instagramie mam w wyróżnionych filmik o tym. Zerknij @ilove.wien
Ogromne dzięki !!!! Widzę tu kawał doskonałej roboty dla osób pierwszy raz przyjeżdżających do Wiednia… :-)
czy z lotniska musze kupis bilet do granicy miasta za 1,7 euro a pozniej wystarczy siecowy 24 czy za 8 euro czy powinnam kupic bilet do granicy miasta i czerwony 24 godziny za 17 euro
Do granicy za 1,8, a w Wiedniu jaki tylko dusza zapragnie. ;)
Dziękuję bardzo za odpowiedz i jeszcze jedno pytanie czy bilet sieciowy za 8 euro ważny jest na całe miasto (na centrum i przedmieścia – czy istnieją w Wiedniu strefy
Każdy bilet jest ważny w całym mieście, bo to tylko 1 strefa.
Dziekuje jeszcze raz i bardzo prosze o odp. czy na lotnisku mogę kupić biele 24 h za 8 euro i jak kupię bilet do granicy miasta “bis stadtgrenze” to na jakiej stacji muszę wysiąść, żeby nie zapłacić kary i czy póżniej kontynuuję podróz już innym środkiem lokomocji np autobusem czy metrem czy mogę jechać dalej OBB
Śledzę z zainteresowaniem rozmowy, bo też wybieram się do Wiednia. I zdążyłem się zorientować, że z lotniska do centrum Wiednia najtaniej dojedzie się koleją S7. Lotnisko to stacja Flughafen Wien-Schwechat, a kolejne stacje w kierunku centrum Wiednia to: Mannsworth i Schwechat. W Schwechat zaczyna się strefa miejska. Najwygodniej byłoby kupić na lotnisku oba bilety: bilet dojazdowy do Schwechat oraz bilet 24h na przejazd od Schwechat i podróże na całą dobę. Ale nie wiem czy to możliwe… Podobnie rzecz ma się z powrotem. Chyba w centrum Wiednia da się kupić bilet na odcinek od Schwechat do Flughafen Wien-Schwechat, czyli lotnisko. Jeśli… Czytaj więcej »
Nie trzeba się przesiadać. Bilet można w okienku kupić na lotnisku i ten do granicy i ten 24h na miasto.
W Wiedniu też można kupić od granicy do lotniska {1,80E}
Wochenkarte _ Bilet tygodniowy (obowiązuje tylko od poniedziałku do poniedziałku do godz. 9.00): € 17,10
Czy istnieje ( można kupić ulgową 50% wochenkarte – jak się nazywa ?????)
Nie ma takiego biletu ulgowego
Dzień dobry, gdzie mogłabym zobaczyć/śledzić pociągi s7 z lotniska i do lotniska? pozdrawiam
Na stronie kolei oebb.at
Dzień dobry, nie jestem pewna w paru kwestiach, więc wolę zapobiegawczo zapytać. Przylatuję do Wiednia z mężem i 14-letnią córką w następny poniedziałek po południu, a wracamy we czwartek w południe. Chcemy jechać z lotniska pociągiem S7. Nasz nocleg mieści się na ul.Kreuzgasse. Jakie powinniśmy kupić bilety, gdzie i kiedy je kasować? Czy powinniśmy kupić bilety np.72-godzinne, czy lepiej kupować jednorazowe? Mamy w planach zobaczyć starówkę Wiednia, Prater, Muzeum Historii Naturalnej, katedrę św.Szczepana, albo Schönbrunn, albo Hofburg i coś jeszcze o ile czas nam na to pozwoli.
Pozdrawiam serdecznie
72 h to dobry pomysł. Mieszkacie poza centrum, więc będziecie przynajmniej 2 razy dziennie potrzebować biletów,a Prater i Schönbrunn leżą nieco oddalone od centrum.
Kupicie w okienku öbb na lotnisku bilet do granicy miasta i od razu 72h na Wiedeń. Wtedy najmniej stresu będziecie mieli i o ile się nie mylę, będzie już skasowany (spytajcie dla pewności). To najbardziej optymalne rozwiązanie.
Przyjemnego pobytu.
Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie :)
Witam, mam pytanie dotyczące dojazdu na lotnisko z Wiednia w godzinach nocnych i wczesno porannych tzn. 2.00 -3.00 w środku tygodnia (wtorek). Słyszałem, że w weekendy, święta oraz dni je poprzedzające komunikacja miejska jest czynna całą dobę. Gdzie mogę znaleźć informację dotyczącą godzin kursowania pociągu S7 na lotnisko oraz komunikacji miejskiej w takich właśnie godzinach nocno-porannych (2-3) . Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam
Tomek
Oebb.at Ostatni pociąg 0:19 potem autobusy z lotniska na Dworzec Główny
Wienerlinien.at na komunikację miejską.
Muszę dotrzeć na lotnisko (jak rozumiem też z dworca Wienerlinien) Ostatni pociąg na lotnisko odjeżdża o podobnej godzinie?
Są jeszcze autobusy, linia Val2 ze Schwedenplatz na lotnisko i one jeżdżą o 0:30, 2:00, 3:30 i potem co pół godziny do 23.30
Dziękuje za podpowiedzi i pozdrawiam
to jeszcze ja…pobyt ndz-czw. nas dwoje i dwoje dzieci(14 i 11-ten 14 latek jest z listopada wiec w listopadzie tego roku skonczy 15).i co wybrac?na ndz tylko bilet dla doroslych bo dzieci nie placa?a potem?dla nas po bilecie 72h a dzieci?sa ulgowe 72h?a moze sa jakies rodzinne?
Niestety, nie ma rodzinnych ani ulgowych. Tygodniowy 17e, bo 72 tylko 3 dni, a jeszcze czwartek i jednodniowy na niedzielę 5,8e
Alternatywą jest Easy alco Wien City, dziecko jedzdzi na bilecie z dorosłym.
Dzień dobry, mieszkam poza wiedniem, ale potrzebuje dostać się do wiednia (codziennie w inne miejsce). Chciałabym kupić bilet tygodniowy na stacji kolejowej. Jaką powinnam wyznaczyć stację końcową skoro codziennie jestem w innym miejscu? I czy będę mogła poruszać się po Wiedniu np metrem w kazdym możliwym kierunku na tym bilecie?
Nie musisz stacji wyznaczać. Tygodniowy bilet jest na cały Wiedeń. Możesz po nim jeździć do woli pociągami, metrem, tramwajami, autobusem.
Planujemy się przedostać z Bratysławy do Wiednia linią slovak line w 4 dorosłe osoby,
Chcemy zostać we Wiedniu na dwa dni.
Jakie możemy kupić bilety dla naszej czwórki żeby obejmowało sprawne przemieszczenie się po mieście + transfer z Wiednia na lotnisko.
wposród gąszczu informacji, zastanawiam się nad 4 x dobowym dla tych 4 osób + wykupienie na powrocie 1,8e za dojazd pociągiem do lotniska linia s7)
Czy taką opcje kupię w automatach z biletami czy szukać online?
Jeśli online to z której strony dokładnie?
Góra
Bilety kupicie bez problemu w automacie lub np. w kiosku Tabak Trafik. A dokąd zawozi Was bus, gdzie w Wiedniu wysiadacie?
Hbf Wien
Tam znajdziecie automaty bez problemu
Witam wybieram się z mężem i córka 14 letnia w lipcu do Wiednia Będziemy dużo jeździć komunikacja miejska .Nasz pobyt rozpocznie się od wtorku do wtorku. Jaki powinniśmy kupić bilet wiem że jest opcja 8 dniowego .Nie wiem czy dobrze zrozumiałam że jeżeli będziemy w 3 jechać musimy 3 razy to skasować? Ale wtedy ten bilet za 40 euro starczy na ile dni ?
Tak to nie działa. Jedno kasowanie dla jednej osoby na jeden dzień, czyli dla 3 osób starczy na 2dni (6 kasowań) i 2 kasowania ekstra. Lepiej wziąć tygodniówkę i 24 lub 48h.
Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie czy tygodniowka jest również ulgowa. Chodzi o dziecko 14 letnie .
Nie ma ulgowych
Mam pytanie jedziemy w 4 osoby 2 dorosłych + 2 dzieci (8 i 11 lat) . Czy jadąc na około 3 dni jednak nie lepiej wziąć 2 razy bilet EASY 72 godzinny za 29.90 euro, gdzie osoby do 15 lat jeżdżą za darmo z dorosłym ? niż 4 pojedyncze 72h za 17,10 euro ? Różnica niewielka, ale zawsze ;)
Co Pani na to ?
4x 72h to 68,40 euro, a 2xWien Karte Czerwona prawie 52 E, a Easy ze zniżkami to 60 Euro. Opłaca się, gdy jeździce razem. Jeśli jeden rodzić chiałby się odłączyć, to trzeba kupić jednemu dziecku ekstra bilet. :D
Dzięki za ten komentarz.
Chciałbym kupić bilet łączony do zoo i danubetower , ale oprócz informacji o cenie na stronie zoo i danubetower nie ma opcji ich kupienia . Nie wiem gdzie można go kupić bo wychodzi na to , że online nie
Bilet łączony można kupić tylko na miejscu. Na samym dole strony można znaleźć tę informację.
Czy za przewóz hulajnogi dziecięcej trzeba płacić w komunikacji miejskiej?
Nie
Dzień dobry.
Wybieram się z dziećmi do Wiednia 4 /5 sierpnia. Dzieci są w wieku 11, 14 i 16 lat.
Mam pytanie po przeczytaniu Pani odpowiedzi rozumiem, że z lotniska kupuje dla wszystkich bilet na OBB do granicy miasta a następnie kupuję bilet miejski dla najstarszej córki i dla mniei do podróżowania po mieście. 11 i 14 latek nie potrzebuje biletu miejskiego gdyż do 15 roku dzieci są zwolnione? Czy dobrze zrozumiałem? Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam Marcin
Tak. 👍🏻
Bardzo dziękuję. Miłego dnia:)
Dzień Dobry
Czy za psa Golden Retriver w komunikacji miejskiej w Wiedniu trzeba zapłacić ?
To duży pies. Tak, połówkę. Trzeba też założyć kaganiec i smycz.
Dzień dobry,
chciałam zapytać odnośnie biletów dla studentów.
Chciałabym razem z moim chłopakiem przyjechać do Wiednia na 2, 3 dni, oboje mamy międzynarodowe legitymacje studenckie (ISIC), czy przysługują nam zniżki na bilety? Pytam i o jednorazowe, jaki i kilkudniowe bilety. Widziałam tylko informację o biletach miesięcznych.
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam
Nie ma innej zniżki dla studentów, niż na semestralne bilety.
Znizkowe bilety po 1,2e są tylko dla dzieci, żołnierzy i np dużych psó, a za 1,5e dla seniorów.
Dzień dobry (dobry wieczór). Muszę jechać o 7.00 rano na lotnisko. Czy można kupić ten dodatkowy bilet na S7 od granicy miasta do lotniska np. dzień wcześniej tak żeby nie kombinować z samego rana. A jeśli tak to w którymkolwiek biletomacie OBB np. na Hbf się da?
Proszę sobie kupić na stronie internetowej https://tickets.oebb.at/ ze stacji Schwechat Bahnhof do Flughafen Wien Bahnhof. Płatność np. kartami Visa, MasterCard, przelewem lub PayPal.
Dziękuję za pomoc
Dzień dobry.
Planujemy spedzic 1 dzien w Wiedniu 18 czerwca z noclegiem. Wyjeżdżamy z Wiednia rano 19 wiec chodzi o bilety na metra na sobotę 18 czerwca do wieczora. Dwójka dorosłych i dzieci 9 i 12 lat. Czy dobrze rozumiem, że najbardziej opłacalna jest opcja dla dorosłych 1 dniowy bilet za 5.8eur. A dla dzieci jest darmowy przejazd? Czy dowod osobisty dzieci wystarczy?
Dziekuje
Niestety, dzieci też potrzebują bilet, bo to nie wakacje. Za darmo jeżdżą dzieci do 6 roku życia.
Dowód w zupełności wystarczy.
Dziękuję za odpowiedź:)
Dzień dobry :) ja oczywiscie tez po poradę :) chcemy mieszkac w hotelu na lotnisku, zrozumiałam już jak dojezdzac do centrum :) ale nie wiem czy dobrze rozumiem, ze schonbunn jest poza strefa centrum i beda potrzebne jeszcze dodatkowe bilety? Czyli z lotniska s7 do granicy miasta, pozniej np. 72 i jeszcze cos dodatkowo do schonnbrun?
Schönbrunn jest w mieście. Jeden bilet na miasto wystarcza.
Dzień dobry
Będę jutro w Wiedniu na jeden dzień.
Chciałbym się przetransportować z lotniska do Belwederu, pozwiedzać trochę miasto i wrócić na lotnisko
Jak kwestia biletów? Potrzebuje dzienny za 8E i jeden na pociąg, czy muszę kupić na pociąg dwa w każdą stronę jeden?
Albo czy istnieje inna opcja transportu powrotnego na lotnisko, przyznam że te bilety na pociąg trochę drogie.
Wystarczy wsiąść do pociągu austriackich linii kolejowych czyli ÖBB. Bilet kosztuje niewiele. Stacja koło Belwederu to Quartier Belweder. Stamtąd już nie jest daleko do centrum, można spacerem:karlsplatz, opera, katedra, wszystko w zasięgu ręki. Mam tez wpis o podróży z lotniska do miasta. Powodzenia
Czy mieszkając 5 dni w okolicach stacji kolejowej Rennweg warto kupić bilet tygodniowy? Na mapie wydaje się prawie wszędzie blisko…
Centrum jest już niedaleko, to kilka stacji, ale da się to przejść spacerkiem. Do Schonbrunnu, na Prater i na Kahlenberg będzie potrzebny bilet. Ale może się obejdzie na jednorazówkach. Zależy od planu zwiedzania. Google obliczy ile trzeba pieszo przejść. Najlepiej się nim wspomóc
Witam serdecznie. Mam pytanko. Bywam często w Wiedniu. Zaskoczyła mnie jedna informacja, że gratisowy bilet do 15 roku życia (ferie, niedziele) nie dotyczy ÖBB? Czy s-bahn to ÖBB, czy Wiener Linien? W związku z tym, czy bilet 72 h też ma rozróżnienie, czy w granicach miasta mogę jeździć pociągami regionalnymi i s-bahn? Pozdrawiam serdecznie. :-)
Bilet na 24, 48 lub 72 godziny w Wiedniu jest ważny na dowolną liczbę przejazdów we wszystkich środkach transportu publicznego w Wiedniu (z wyłączeniem specjalnych ekspresowych linii autobusowych). Można również skorzystać z ÖBB (np. Schnellbahn, czyli Sbahn) i Wiener Lokalbahnen (np Badnerbahn) do stacji Vösendorf-Siebenhirten.
Dzieci jeżdżą gratis Wiener Linien (metro, tramwaje,busy), a na pociągi (ÖBB) potrzebują bilet.
Dziękuję za potwierdzenie. :-)
Chciałam się upewnić czy dobrze rozumiem funkcjonowanie biletu Vor Weekly Ticket za 25 E (trasa lotnisko- wien) dojadę na nim do:
VOR to inna firma i nie znam jej biletów i rozwiązań. Niestety nie umiem pomóc
Przepraszam chodziło mi o
7 Days VOR Regional Ticket (incl. Vienna core zone e.g. S-Bahn train, Wiener Linien public transport)
Dzień dobry, planujemy za miesiąc wyjazd do Wiednia (w dniach 31.10-3.11.2023) w składzie 2 dorosłych + dzieci 12 i 15 lat. W związku z tym mam pytania, na które nie znalazłam odpowiedzi: 1. Jak to jest dokładnie z liczeniem wieku dzieci? Syn skończył 15 lat w styczniu, więc w momencie wyjazdu będzie miał 15 lat i 10 miesięcy – czy zwrot “do 15 roku życia” znaczy do momentu 15 urodzin? Czy do ukończenia 16 lat? Czy jeśli syn będzie miał 15 lat i 10 miesięcy to będzie traktowany jako dorosły, bez żadnych zniżek? 2. Młodszy syn ma 12 lat, więc… Czytaj więcej »
Do 15 urodzin, więc Pani syn potrzebuje bilet jak dorosły. Wybór biletu zależy od tego co Państwa interesuje, proszę sprawdzić dokąd będą państwo wchodzić i przeliczyć ile z i bez Vienna City Card wydacie, więc w tym przypadku nie mogę pomóc.
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Czy mogę prosić o odniesienie się do punktu drugiego? Naprawdę 1 i 2 listopada są wolne od szkoły i wtedy młodszy syn będzie mógł jeździć za darmo z legitymacją szkolną i dowodem osobistym?
I jeszcze jedno mi przyszło do głowy – jeśli z lotniska będziemy jechać pociągiem OBB, a zdaje się, że bilety tygodniowe nie obejmują jeżdżenia pociagami, to czy przy granicy miasta musimy się od razu przesiąść w metro? Żeby w razie kontroli nie wyszło, że na tych biletach nie jesteśmy upoważnieni do poruszania się po mieście pociągami OBB.
Właśnie dzwoniłam na infolinię, ponieważ mnie to zaintrygowało: okazuje się, że całe ferie tj. od 26. października do 2. listopada młodszy syn nie płaci nic! Potrzebuje tylko bilet z lotniska do stacji Schwechat na pociąg. Pozostali również bilet na pociąg potrzebują tylko do stacji Schwechat, bo następna to już Wiedeń, a bilet tygodniowy uprawnia do jazdy pociągami w Wiedniu.
O to jeszcze lepiej! Bardzo dziękuję za takie zaangażowanie :*
Poproszę jeszcze o podpowiedź gdzie kupić na lotnisku te bilety tygodniowe Wochenkarte? Czy jest tam jakiś kiosk Tabak Trafic, czy może w okienku OBB takie sprzedają? Bo rozumiem, że w automacie takich biletów nie ma? A kupione przez internet to muszą być dosłane papierowe, więc taka opcja odpada. Czy trzeba dojechać np. aż na stację Schwechat i tam wysiąść z pociągu, żeby tam dopiero takie bilety zakupić? I czy trzeba takie bilety kasować przy pierwszej jeździe?
Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Kupcie ten bilet 7 dniowy zamiast tygodniowego, jest cyfrowy https://www.wienerlinien.at/7-tage-wien
Dzień dobry.
Czy gdy mam bilet 48h i w trakcie podróży z centrum Wiednia na lotnisko jest jeszcze ważny w granicach miasta to jak kupić ten bilet za 2 euro, który obowiązuje poza strefą miejską? Czy tak się da? Czy niestety bilet na pociąg na lotnisko musi kosztować te 2,40+2 euro?
Będę wdzięczna za odpowiedź :)
Pozdrawiam 🙂
Na stronie kolei oebb.at można kupić bilet. Na załączonym zrzucie nazwy stacji
🙂
Rozumiem, że w związku z takim łączeniem biletów muszę wtedy się przesiąść do innego pociągu?
Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam 🙂
Nie. Po prostu jechać dalej.
Dzień dobry, mam 2 pytania, w jaki sposób kasuje się bilety które zakupi się w aplikacji WienMobil, chodzi o bilet dzienny, są jakieś kasowniki? Trzeba kasować za każdym razem czy tylko raz na początku. I drugie pytanie czy dzieci 6 lat (skończone) i 12 lat w lipcu mają jakieś ulgi? Dziękuję za odpowiedź
Bilet kupuje się wskazując datę, noc nie trzeba wtedy kasować.
W poście jest odpowiedź na drugie pytanie: W czasie wakacji szkolnych w Wiedniu, w niedziele i święta oraz w dniach 2 i 15 listopada dzieci i młodzież mogą podróżować bezpłatnie do 15 urodzin w sieci Wiener Linien, a do 6 urodzin w pociągach OBB.
Przyjemnego pobytu.
Mam pytanie odnośnie zakupu biletów 24h, czy karta ISIC obejmuję zniżkę studencką w Wiedniu czy niestety ona mi nie przysługuje?
Z twgo co wiem, to nie ma zniżek.
Witam czy jak mam bilet 72h mogę dojechać do baden na nim i jak?
Badnerbahn (tak się nazywa ten pociąg) jedzie od Karlsplatz i ma kilka przystanków w Wiedniu. Na bilecie 72 godzinnym można poruszać się tylko w granicy Wiednia, więc do Baden trzeba dokupić bilet.
Dziękuję,a czy w wien mogę parkować bez opłat w sobotę lub w niedzielę?A jeszcze w 19 tego boże Ciało?
Aniu znalazłem bilet 72 h który kupiłem rok temu ale go nie użyłem ,czy teraz mogę go skasować ?ma on jakiś termin?
Jeśli cena się nie zmieniła i nie było żadnej daty ważności to czemu nie?
Dziękuję cena na bilecie to 17,10
mam pytanie, czy na lotnisku mogę wsiąść w pociąg Railjet ÖBB i pojechać nim na Dworzec, w ramach biletu 24 h kupionego przez Wiener Linien (Aplikację WienMobil) ? Oczywiście, że trzeba kupić dopłatę za trasę 2,2 Euro jest jasne.
Po mieście można jeżdzić każdym pociągiem. Tylko ten specjalny na lotnisko nie, więc odpowiedź to tak. ALe pewnie już za późno. ;)